Chodkyně Frydrychová získala dorostenecký bronz na republice

Verze pro tisk |

Uplynulý víkend patřila atletická hala v pražské Stromovce vícebojařům a chodcům. Konalo se zde halové Mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi. Kvalitních závodů se zúčastnily více jak dvě stovky závodníků z celé ČR.

Vrcholem víkendového klání byl výkon Romana Šebrleho z Dukly Praha, který vytvořil třetí nejlepší letošní světový výkon roku. Na závodech se neztratila ani skupinka devíti závodníků AC česká Lípa se ziskem jedné medaile. I vzhledem k tréninkovým podmínkám, které u Ploučnice jsou, musíme být s výkony i umístěním v silné konkurenci spokojeni.

Hned v úvodním dni vícebojařského klání padly dva oddílové rekordy. Zasloužila se o to žákyně Iva Reicheltová, která výkonem 2914 bodů skončila na 8. místě. Pomohl ji k tomu nový osobní rekord ve vrhu koulí 9,98 m. Šestnáctá byla cvikovská Michaela Sejkorová, získala 2715 bodů a nebýt kolize na překážce, mohla být výsledkově výše. Na 23. místě ještě skončila Martina Kostenková 2415 bodů, také ze Cvikova. O druhý oddílový rekord se postarala dorostenka Gabriela Daníčková. K zisku 3029 bodů ji pomohl také osobní rekord ve vrhu koulí 10,25 m a dobrý skok vysoký 157 cm, nakonec brala 11. místo. Druhé naší dorostence Barboře Vachtové pětiboj nevyšel podle představ a výkon 2575 bodů a 17. místo je za očekáváním. K žákovskému sedmiboji nastoupil Radek Bekr a při jeho prvním startu si počínal velmi slušně, 13. místo může být jeho odrazovým můstkem k lepším výkonům. Patnáctý skončil Tomáš Dostál ze Cvikováčku Cvikov.     

V sobotu nastoupily do soutěže ženy a muži. V kategorii žen obsadila desáté místo Kamila Ajšmanová 2579 bodů. V mužích startoval cvikovský Jakub Janda a v těžké startovní listině si nevedl vůbec špatně. Zisk 5004 bodů a desáté místo ho řadí mezi českou vícebojařskou špičku. Jeho nový osobní výkon ve skoku do výšky 205 cm je ve vícebojařské soutěži naprostá suverenita.
Úspěchy se očekávaly i na chodeckých tratích. Nejúspěšnější závodnicí se z českolipského klubu stala Adéla Frydrychová, která vybojovala v chůzi na 3 km bronzovou příčku v novém kvalitním oddílovém rekordu 14:24 minuty. Další naše závodnice skončily shodně na šestém místě, Jana Nováková v kategorii juniorek a Christina Černá v žákyních. Osmá byla ještě Gabriela Coubalová. Své suverénní postavení v chůzi potvrdili borci Jiskry Nový Bor, parta kolem trenéra Petra Choděry přivezla dvě medaile a dvě čtvrtá místa. Stříbro si odvezla Olina Půčková a bronz Barbora Havranová, obě z juniorské kategorie. Nepopulární čtvrtá místa získaly žákyně Lucie Nováková a dorostenka Viktorie Michutová.  

Po skvělém MČR bude následovat tento víkend další mistrovství a to jednotlivců dorostu a juniorstva, kde se dá očekávat další sbírka úspěchů. Nejmladší žactvo bude bojovat v jablonecké hale o krajské medaile.
 

Nahoru